10 gru 2015

Cuda wianki. Polski folklor dla młodszych i starszych

Autor: Marianna Oklejak
Wydawnictwo:  ART Egmont
Ilość stron: 80
Okładka: twarda
Rok wydania: 2015
Polski folklor jest piękny i różnorodny, to świat pełen zaskakujących barw, kształtów i rymów. Jest tego mnóstwo a książka pokazuje jedynie wycinek tego cudownego świata.  Autorka znana jest z ilustracji do można by rzec kultowej Basi, którą uwielbiają dzieci więc wiadomo, że ilustracje będą na najwyższym poziomie i trafia w gusta dzieci.


Jak mawia przysłowie "Cudze chwalicie swego nie znacie" i taka prawda bo ta książka powstała z zachwytu nad naszą Polską kulturą ludową. Bo jest to podróż w ten zaczarowany i jakże bliski świat, który mam na wyciągnięcie ręki. Książka stanowi zachętę do odkrywania tego mało znanego świata i zaprasza w podróż by poznać tradycyjne hafty, wycinanki, piękne zabawki czy instrumenty. Przeczytamy też fragmenty starodawnych pieśni, poczujemy atmosferę potańcówek jednym słowem przeniesiemy się w cudny i kolorowy świat.

Dodatkowo książka Cuda wianki. Polski folklor dla młodszych i starszych zdobyła - decyzją jury graficznego tytuł Najlepszej Książki Roku 2015 PS IBBY  w kategorii książka obrazkowa.Książka  bierze  udział w wyzwaniu:


Za książeczkę dziękujemy Wydawnictwu Egmont

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz