31 gru 2015

Szkółka dobrych manier: miś Kuba i krówka Stokrotka

Jak miś Kuba nauczył się dbać o czystość

Autor: Adrienne Heymans
Wydawnictwo: Adamada
Ilość stron:26
Okładka: twarda
Rok wydania: 2015
Seria: Szkółka dobrych manier

Kuba jest miłym ale samotnym misiem. Zapytacie dlaczego? Ponieważ nie należy do czyścioszków a wręcz przeciwnie nie lubi kąpieli. Ba kąpiel to nie wszystko Kuba brzydko pachnie, chodzi w brudnych i dziurawych ubraniach, nie sprząta swojego domku i dziwi się, że nikt nie chce się z nim bawić i wszyscy na jego widok uciekają. Jego przyjaciel kot Mruczek postanawia mu pomóc, razem z misiem sprząta jego domek, robi z nim przegląd szafy. Po kąpieli i zmianie ubrań na czyste okazało się, że miś jest... A tego wam nie zdradzę przeczytajcie sami. 


Książeczka w przyjazny sposób pokazuje jak łatwo jest dbać o higienę i wcale nie jest ona taka trudna. Uczy dbania o czystość wokół siebie i o tym jak ważna to sprawa.


Jak krówka Stokrotka nauczyła się szanować przyrodęAutor: Adrienne Heymans
Wydawnictwo: Adamada
Ilość stron:26
Okładka: twarda
Rok wydania: 2015
Seria: Szkółka dobrych manier

Stokrotka należała do tych osób które nie za bardzo interesowały się konsekwencjami swojego zachowania. Beztrosko biegała wśród rabat, grządek taranując wszystko w ogródku jej przyjaciółki kózki Doroty. Dorota postanawia wytłumaczyć,m że trzeba chronić przyrodę bo jest potrzebna nam do życia. Pokazuje i tłumaczy jej na każdym kroku czego nie wolno robić i dlaczego. Kózka Dorotka nauczyła Stokrotkę segregowania śmiecioszczędzania wody a także dbania o rośliny.


Cała seria szkółki dobrych manier pokazuje dzieciom  jak niewiele potrzeba by zmienić swoje zachowanie. Bohaterom zawsze towarzyszy przyjaciel, który pokazuje mu drogę do zmian. A wszystko przekazane w sposób zrozumiały przez dzieci książeczki jak najbardziej polecamy.

Książeczki  biorą udział w wyzwaniu:

Za książeczki dziękujemy Wydawnictwu Adamada3 komentarze:

 1. Właśnie ta o Misiu najbardziej mi się podoba, ale widzę, że cała seria jest super.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przejmuję od tego roku Wyzwanie biblioteczne od Marty. Zapraszam Cię do zabawy!
  http://monweg.blog.onet.pl/wyzwanie-biblioteczne/

  OdpowiedzUsuń
 3. Poszerzyłam ramy wyzwania "Dziecinnie...". Zgłoszenia mogą dotyczyć książek, gier, zabawek i innych rzeczy związanych z dziećmi.

  OdpowiedzUsuń