2 gru 2015

Dlaczego oczy kota świecą w nocy?


Autor: Dorota Sumińska
Wydawnictwo: Literackie
Ilość stron:96
Okładka: twarda
Rok wydania: 2015


Dzieci bywają dociekliwe i mają w swoim życiu pewien okres, który ja nazywam 100 pytań do. Wszystko i o wszystkim chcą wiedzieć zadają pytania a po co?, a dlaczego? i tak w kółko i o ile na niektóre jakoś daje się radę odpowiedzieć to niestety na cześć z nich po prostu nie ma mowy by znać odpowiedź. Tutaj przychodzi nam z pomocą autorka, która wyrusza z nami w świat zwierząt i odpowiada na pytania dzieci. Autorka w lekki, dowcipny sposób przedstawia tematy ze świata zwierząt, nie przesadza z nadmiarem informacji. 

A na jakie pytania znajdziemy odpowiedzi? Miedzy innymi na :
Dlaczego psy bronią swojego pana? Po co ślimakowi muszla? Dlaczego koci język jest chropowaty jak tarka? Dlaczego trawa jest zielona? Dlaczego jeleń ma rogi? Dlaczego krowie wystarcza trawa a my musimy jeść coś innego? Dlaczego wieloryb nie ma zębów? Czy baran jest głupi? Czy świnia jest brudna?

Jak widać pytania typowo dziecięce a rodzic no wyjścia nie ma musi posiadać ogromną wiedzę by zadowolić dziecię swoje. Więc jeżeli wasze dziecko jest rządne wiedzy i ciągle o coś pyta a wam na sama myśl o odpowiedzi włos się jeży na głowie ta książka jest dla was.Książka bierze  udział w wyzwaniu:
Przeczytam tyle, ile mam wzrostu (1,3 cm razem  154,6 cm)


Za książkę dziękuję Wydawnictwu Literackie2 komentarze:

  1. Nie wiedziałam, że to taka a'la encyklopedia z ciekawostkami. Fajna sprawa.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawa pozycja, na pewno się sprawdza nie tylko przy wiecznych pytaniach, ale też do rozbudzenia ciekawości światem zwierząt wśród dzieci. W sam raz na wieczorne czytanie... no chyba, że dziecko docieka szczegółów i zamiast spokojnie zasnąć po kilku pytaniach i odpowiedziach... rozbudza się.

    OdpowiedzUsuń