1 gru 2015

Słoń Trąbalski / Lokomotywa

Słoń Trąbalski

Autor: Julian Tuwim
Wydawnictwo: Muza
Ilość stron:48
Okładka: twarda
Rok wydania: 2015

Słonia Trąbalskiego pierwszy raz wydano w 1947 roku, tekstowi Juliana Tuwima towarzyszą ilustracje Ignacego Witza. W książce znajdziemy 16 utworów począwszy od tytułowego Słonia Trąbalskiego, Murzynka Bambo, Abecadło, O Grzesiu kłamczuszki u jego cioci. Część utworów jest mi znana a część stała się miłym odkryciem. Na pewno jest to klasyk, który warto mieć w swojej bibliotece bo dla nas dorosłych jest to podróż w przeszłość a dla dzieci dzięki ilustracją z tamtych czasów podróż w nieznane :).Lokomotywa

Autor: Julian Tuwim
Wydawnictwo: Muza
Ilość stron:48
Okładka: twarda
Rok wydania: 2015

Lokomotywę pierwszy raz wydano w 1958 roku, tekstowi towarzyszą ilustracje Jana Lenicy. W książce znajdziemy 3 utwory doskonale znane Lokomotywa, Ptasie radio i Rzepkę, które powstały w latach trzydziestych XX wieku. Co tu dużo mówić mnie skradły serce ilustracje, które przenoszą nas w tamte czasy. Mamy te utwory w innych wydaniach ale ten zbiór jak dla mnie jest wyjątkowy miedzy innymi przez ilustracje.  


Dzięki Muzeum Książki Dziecięcej możemy ponownie delektować się utworami należącymi do kanonu literatury dziecięcej. Do tego pięknie wydane z ilustracjami przenoszącymi nas w tamte czasy i nadające klimat utworom.  Książeczki  biorą udział w wyzwaniu:
Przeczytam tyle, ile mam wzrostu ( 2,5 cm razem  153,3 cm)

Za książki dziękujemy Wydawnictwu Muza

1 komentarz: