15 gru 2015

Mikołajowe opowieści


Najpiękniejsze opowieści o Świętym MikołajuAutor:Agnieszka Rahoza,  Tamara Michałowska (Pasterka)
Wydawnictwo: Siedmioróg
Ilość stron:72
Okładka: twarda
Rok wydania: 2014


Jest to książeczka dla dzieci, które chcą poznać tajemnice Świętego Mikołaja, zobaczyć podbiegunową fabrykę zabawek, przeżyć z latającymi reniferami przygody oraz dowiedzieć się o znaczeniu i głębi świąt Bożego Narodzenia. Książka zawiera 5 krótkich opowieści w których poznajemy historie starego gospodarza Stefana, który pomaga zwierzętom  przetrwać zimę. Razem ze Stasiem i Marysią oraz ich dziadkiem wyruszamy do lasu po choinkę a tam czeka na nich niesamowita przygoda a święta nabiorą innych barw, Razem z aniołkami będziemy przygotowywać niebiańskie pierniki i poznamy również Zimę, która przyjdzie na pomoc Aniołkom. Będziemy razem z Paluszakami oczekiwać na prezenty od Świętego Mikołaja a na końcu uczestniczyć w Pasterce.

Książeczka nie jest gruba, zawiera krótkie opowieści więc szybciutko się ją czyta. Dodatkowo duże i kolorowe ilustracje to jest to co dodatkowo sprawia, że czytanie jest przyjemne.
Pamiętnik Świętego Mikołaja, 7 tajemnic Świętego Mikołaja

Autor:Adam Zabokrzycki
Wydawnictwo: Siedmioróg
Ilość stron:110
Okładka: twarda
Rok wydania: 2013


Dzieci wiedzą jak wygląda Mikołaj, wiedzą też że pomagają mu elfy ale tak naprawdę jest to postać owiana tajemnicą. Autor postanowił w formie 7 opowieści zdradzić nam to o czym nie wiemy.

Książka jak sam tytuł wskazuje jest swego rodzaju pamiętnikiem i zdradza nam aż 7 tajemnic z życia Świętego Mikołaja. Dzieci na pewno będą zdziwione, że Mikołaj posiada aż 2 komórki, laptopa oraz internet :) wszak trzeba być na bieżąco ale nie zabraknie starych sprawdzonych przyjaciół Mikołaja.

Opowiadania są bardzo ciekawe i tak razem z Mikołajem ratujemy wieloryba, przepędzamy piratów, uratuje zaplątanego w wędkarska żyłkę.  Dowiemy się również od czego zależy wielkość paczki jaką dostają dzieci no tu było dużo emocji :). Jedziemy tez świadkiem pułapki jaką na Mikołaja zastawią dzieci. Spróbujemy tez znaleźć odpowiedź na pytanie w jaki sposób produkowane są prezenty i zobaczymy czy małemu Adasiowi uda się zwiedzić Krainę Świętego Mikołaja.

Książka jest świetnym sposobem na rozpoczęcie rozmowy o Świętym Mikołaju bo jak wiadomo dzieciaczki chcą sporo o nim wiedzieć.


Święty Mikołaj - świąteczna historyjka, kolorowe naklejki i malowanki

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Promocja
Ilość stron:24
Okładka: miękka
Rok wydania: 2011

Gdy nadchodzą święta Mikołajowi pomagają elfy Smyk, Niteczka, Okruszek i Ole.Wszyscy się krzątają z wyjątkiem Świętego Mikołaja, który wyczekuje listów do dzieci, które jeszcze nie dotarły. Krótka historia ze zwrotami akcji na pewno zainteresuje dzieci dodatkowym plusem as naklejki, które wspomagają motorykę małą. Krótki tekst nie będzie stanowił większego problemu dla dzieci, które same czytają.
Książeczka zawiera krótkie opowiadanie, naklejki i kolorowanki do tego świetne ilustracje wszystko to stanowi świetna całość, która zainteresuje nie jednego smyka.
Książeczki  biorą  udział w wyzwaniu:
Przeczytam tyle, ile mam wzrostu (2 cm razem  156,6 cm)

Za książeczki dziękujemy Wydawnictwu Siedmioróg

1 komentarz:

  1. Pomimo swojego wieku, nastoletniej córki...hmmm ... co roku piszę do Mikołaja list, a właściwie do jego pomocników - mojej mamy i dwóch sióstr :)
    Uwielbiam Mikołaja i chętnie czytam o jego pracy, przygodach, życiu. W końcu to niezwykła postać, a każdy z nas od czasu do czasu powinien odnaleźć w sobie dziecko ;)

    OdpowiedzUsuń