29 gru 2015

Szkółka dobrych manier: Myszka Alicja i małpka Florek

Jak myszka Alicja nauczyła się ostrożności

Autor: Adrienne Heymans
Wydawnictwo: Adamada
Ilość stron:26
Okładka: twarda
Rok wydania: 2015
Seria: Szkółka dobrych manier


Myszka Alicja jest mała i ciekawską osóbką dodatkowo jest też nierozważna. Będąc w odwiedzinach u kuzynki próbuje wkładać palce do kontaktu, sprawdza łapką gotująca się w garnku gorącą czekoladę i nie rozgląda się przy przechodzeniu przez jezdnię. Starsza kuzynka Jola na każdym kroku próbuje ją uczyć ostrożności czy jej się uda?

Jako mam wiem, aż za dobrze jak dzieci bywają nie ostrożne czasem z braku wiedzy o konsekwencjach. Dzięki myszce Alicji dowiedzą się, czego nie wolno robić czasem takie historie działają lepiej niż upomnienia od rodziców. Najważniejsze jednak, że myszka Alicja w końcu nauczyła się jak być ostrożną.
Jak małpka Florek nauczyła się grzeczności

Autor: Adrienne Heymans
Wydawnictwo: Adamada
Ilość stron:26
Okładka: twarda
Rok wydania: 2015
Seria: Szkółka dobrych manier


Małpka Florek to niezbyt dobrze wychowana małpka.  Kiedy kaszle i ziewa nie zasłania buzi, pluje na wszystkich i nie mówi przepraszam a jego figle poza nim samym nie śmieszą nikogo. kiedy jako jedyny nie dostaje zaproszenia na urodziny gazeli robi się mu smutno. Żyrafa Paulina postanawia mu pomóc i nauczyć grzeczności. Razem idą do domu gazeli a w czasie drogi małpka źle się zachowuje a żyrafa Paulina zwraca mu uwagę i uczy go jak powinien się prawidłowo zachowywać. Zmiana Florka spodoba się wszystkim a urodziny u gazeli będą tego dobrym przykładem.


Książeczki  biorą udział w wyzwaniu:

Za książeczki dziękujemy Wydawnictwu Adamada
1 komentarz:

  1. Te dwie też mnie ciekawią, ale najbardziej zainteresowała mnie z tej serii historia misia, który uczył się czystości.

    OdpowiedzUsuń